Nie każda zabawa jest odpowiednia dla każdego psa

Nie chodzi o to, że powyższe pary pies-właściciel są dla siebie nieodpowiednie, ani nawet o to, że nigdy nie będą mogły realizować gier, które kochają. Jednak każdy z tych psów prawdopodobnie powinien pracować z profesjonalnym trenerem i/lub weterynarzem, aby pomóc im przygotować się do bezpiecznego i szczęśliwego grania w gry ze swoimi właścicielami w przyszłości.

Zastanów się dobrze nad fizycznymi i psychicznymi cechami swojego psa, decydując, w jakie gry grać w przyszłości. Ja i mój border collie gram w prawie wszystkie z poniższych gier i uprawiamy wiele sportów. Mam wielu przyjaciół trenerów psów, których umiejętności szkoleniowe są jeszcze bardziej rozwinięte niż moje, a którzy nie robią tego samego z powodu ograniczeń fizycznych lub behawioralnych swoich psów.

Może być tak, że Twój pies łatwo się stresuje i uważa, że przeciąganie liny jest dla niego przerażające. Może być tak, że Twój pies po prostu nie jest zainteresowany aportowaniem. A może masz paskudną kontuzję kolana i naprawdę nie powinieneś biegać po ringu agility.

Nic nie szkodzi. Pracuj z psem, którego masz i znajdź grę, która jest bezpieczna i zabawna dla was obojga. Znajdziesz jeden. Obiecuję.

Ostateczna lista najlepszych gier, aby grać z psem
Istnieje tak wiele gier tam grać z psem, to jest trudne do śledzenia. Wybrałem kilka z moich ulubionych z kilku szerokich kategoriach poniżej.

I rzeczywiście próbowałem każdej z tych gier, więc nie krępuj się dotrzeć do mnie, aby uzyskać więcej informacji na temat gier lub jak zacząć!

Gry edukacyjne

Te gry zostały w dużej mierze stworzone przez profesjonalnych trenerów i mają na celu nauczenie psa kontroli impulsów lub innych konkretnych umiejętności.

Jeśli grasz tylko w jedną lub dwie gry, spróbuj gier z tej kategorii! Wiele z nich jest łatwych i wymaga tylko jedzenia, więc możesz w nie grać wszędzie z każdym psem, który je.

Nie potrzeba żadnych specjalnych zdolności fizycznych, sprzętu ani chęci do zabawy!

To Twój wybór

Spopularyzowana przez znaną trenerkę psów Susan Garrett, gra ta jest rozwinięciem nauki psa „zostaw to” wokół pożądanych obiektów.

Zacznij od jedzenia w zamkniętej dłoni. Twój pies będzie skubał Twoją rękę, kopał, skomlał i całą resztę. Jak tylko się wycofa, otwórz rękę. Jeśli z powrotem zanurkuje po więcej, zamknij rękę ponownie. Powtarzaj, aż będziesz w stanie uzyskać 1-sekundową przerwę między otwarciem ręki a jej wejściem do środka – wtedy podnieś jedzenie drugą ręką i wrzuć je do buzi!

Ta gra staje się coraz trudniejsza, w miarę jak uczysz psa, aby siedział i cierpliwie czekał na coraz bardziej kuszące przedmioty.