Gry dla psów, które zapewnią Twojemu pupilowi rozrywkę i zdrowie

Podobnie jak ludzie, psy potrzebują ćwiczeń, aby zachować zdrowie. Podczas gdy spacer z psem może być dobrym sposobem na uwolnienie energii, czasami nie masz czasu lub miejsca na długi spacer. W takich sytuacjach skorzystaj z tych gier dla psów, aby zmęczyć swojego pupila.

Niezależnie od tego, czy jest słoneczny dzień i możesz spędzić czas na podwórku, czy jesteś ograniczony do swojego małego mieszkania, mamy wiele gier dla Twojego szczeniaka. Podczas zabawy pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wielkość i wiek swojego psa. Większe psy mają zazwyczaj więcej energii i mogą potrzebować dłuższych gier. Małe psy mogą łatwiej się męczyć. Biorąc pod uwagę wiek, starsze psy są bardziej skłonne do zrobienia sobie krzywdy. Oznacza to, że możesz chcieć wybrać gry, które są łatwiejsze dla ich stawów.

Bez względu na rasę, wielkość i wiek Twojego psa, mamy dwanaście gier dla psów, które zapewnią im zdrowie i radość.

Aktywne gry dla psów w domu

To, że Ty jesteś zamknięty w swoim mieszkaniu, nie oznacza, że Twój pies nie może dać upustu swojej energii. Wypróbuj jedną z tych aktywnych gier w domu, aby nie dać się zwariować.

Chowanie i szukanie

Zabawną grą w domu, w którą możesz zagrać z psem, jest chowanie się i szukanie. Poproś swojego pupila, aby usiadł i został. Następnie ukryj się gdzieś w domu. Kiedy jesteś ukryty, powiedz im, aby przyszli. Kiedy cię znajdzie, nagródź go smakołykiem.

Wyścig po schodach

Wyzwól trochę energii, urządzając sobie z psem wyścig w pomieszczeniach. Najlepiej sprawdza się to w domach, w których schody wyłożone są dywanami, aby zapobiec urazom. Niech ktoś powie: „Na twój znak, ustaw się, idź!”. Ścigajcie się po schodach i zobaczcie, kto pierwszy dotrze na szczyt. Niech każdy w rodzinie ściga się w różnych biegach, aby ustalić, kto jest mistrzem.

Sprzątanie

Jeśli masz zabawki porozrzucane po całym mieszkaniu, sprzątanie jest grą dla Ciebie. Gra w sprzątanie dostarczy Twojemu pupilowi rozrywki, a także pozwoli pozbyć się bałaganu w domu.

Niech podniosą jedną ze swoich zabawek i zaprowadzą do kosza na zabawki. Kiedy ich głowa znajdzie się nad koszem, poinstruuj je, aby „upuściły”. Pochwal je słowami lub smakołykami. Proces ten może zająć im trochę więcej czasu, aby zrozumieć, więc bądź cierpliwy w trakcie nauki. W końcu, zostaniesz nagrodzony z uporządkowanej przestrzeni.

Aportowanie

Fetch jest klasykiem z jakiegoś powodu. Ta gra może wydawać się powtarzalne dla Ciebie, ale dla Twojego psa, to niekończąca się rozrywka. Aby grać, rzuć piłkę jakiegoś rodzaju. Zazwyczaj najlepiej sprawdzają się piłki tenisowe, ponieważ mieszczą się w pysku psa, można je rzucać na duże odległości, a ich kolor jest łatwy do zauważenia. Twój pies będzie za nią gonił i zwróci piłkę, dysząc i gotowy na więcej.

Wiele osób gra w aportowanie patykami, które znajdują na podwórku, ale może to być niebezpieczne. Patyk łatwo się łamie podczas gryzienia, a drzazgi mogą być szkodliwe dla jamy ustnej lub żołądka psa. Upewnij się, że podczas zabawy w aportowanie używasz miękkich, bezpiecznych dla zwierząt zabawek.