Jak sprawić, by pies był szczęśliwy i zdrowy w małym mieszkaniu

Życie w małym mieszkaniu w mieście może być trudne z kilku powodów. Po pierwsze, minimalna ilość miejsca do przechowywania wymaga albo mniejszej ilości rzeczy, albo nieco bardziej innowacyjnego myślenia. Po drugie, trudno jest organizować spotkania w miejscu, w którym tylko kilka osób może wygodnie spędzać czas.

Ale jeśli dodamy do tego psa, mieszkanie w małym mieszkaniu stanie się jeszcze większym wyzwaniem. Duże czy małe, wiele psów dobrze czuje się w mieszkaniach, ale ich właściciele powinni codziennie dbać o to, aby były szczęśliwe i zdrowe.

Wielkość psa i jego poziom energii mogą sprawiać problemy właścicielom, którzy mieszkają w małych pomieszczeniach, ale nie oznacza to, że wychowanie psa w takim miejscu jest niemożliwe. Tak więc, jeśli mieszkasz w kompaktowej przestrzeni ze swoim futrzanym przyjacielem, lub rozważasz adopcję psa mieszkając w małym studio lub miejscu z jedną sypialnią, oto kilka ważnych wskazówek, które sprawią, że mieszkanie z psem stanie się spełnieniem marzeń.

Ćwicz je często

Psy to duże zobowiązanie czasowe. W rzeczywistości, główną zasadą utrzymania szczeniąt szczęśliwych i zdrowych jest zapewnienie im regularnych ćwiczeń – a mówiąc regularnych, mamy na myśli kilka razy dziennie.

Mieszkając w mieszkaniu, Twój pies jest w pewnym sensie ograniczony. Nie będzie miał zbyt wiele miejsca, aby się wybiegać, dać upust swojej energii lub pobawić. Może to nie tylko sprawić, że mały Buddy będzie czuł się skrępowany lub sfrustrowany, ale może również spowodować, że wyładuje swoją energię w niezbyt konstruktywny sposób (np. gryząc Twoje meble).

Psy powinny mieć przynajmniej trochę ruchu dwa razy dziennie, raz rano i raz wieczorem. Jeśli możesz zabrać je na jogging, bieganie lub do psiego parku, to jeszcze lepiej. Co więcej, psy powinny mieć możliwość wykonywania ćwiczeń o dużej intensywności przynajmniej raz w tygodniu.

Znajdź pobliski park dla psów, jezioro lub inne miejsce, w którym możecie się bawić w aportowanie lub bieganie. Albo znajdź czas w każdym tygodniu, aby zabrać go na przejażdżkę rowerową lub bieganie.

Poznaj swoją rasę

Różne rasy lepiej rozwijają się w mniejszych przestrzeniach – i wierz lub nie, ale rozmiar niekoniecznie jest tego dobrym wyznacznikiem. Niektóre wysokoenergetyczne lub hałaśliwe małe psy, w tym teriery, rasy zabawkowe i beagle, mogą nie poradzić sobie w małej przestrzeni życiowej, podczas gdy niektóre mniej energiczne duże rasy, takie jak bernardyny i dogi, poradzą sobie.